Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Haberler

Haberler->Duyuru->4. ÇOKÇAPINAR ŞENLİKLERİ YAPILDI.   
4. ÇOKÇAPINAR ŞENLİKLERİ YAPILDI.

4. ÇOKÇAPINAR ŞENLİKLERİ YAPILDI.


Geleneksel hale gelen Bilecik Bozüyük Çokçapınar Köyü Şenliklerinin 4. sü büyük bir coşkuyla yapıldı. Şenlik hatıra ormanı oluşturulması, havai fişek gösterisi, Mevlid-i Şerif okunması, Mehteran Bölüğü yürüyüşü ve gelin alma töreni gibi etkinliklerin yapıldığı şenlikler coşkulu geçti ancak hava muhalefeti sebebiyle çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirilemedi. Şenliklere çeşitli İl ve İlçelerdeki birçok Çokçapınar'lı katıldı. Şenliği TEK Rumeli Tv ekibi ilgiyle izleyerek şenlik boyu çekimler gerçekleştirdi.
Gebze Çokçapınar Köyü Derneğinin düzenlediği 4. Çokçapınar şenliği büyük bir coşkuyla yapıldı. Şenliğe bir çok İl ve İlçede yaşayan çok sayıda Çokçapınar'lı katıldı. Şenlik sırasında Çokçapınar Köyü Muhtarı Ahmet Tam ve Gebze Çokçapınar Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Ağır birer konuşma yaptılar. Çeşitli etkinlikler, ve görüşme-tanışma konularında bir günün yetersiz gelmesiyle bu yıl şenlikler 3 ve 4 Temmuz günlerinde iki güne yayılarak yapıldı. www.cokcapinar.com Web sitesinin düzenlediği "Köyünüzde sizin de dikili bir ağacınız olsun" kampanyasıyla 3 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00'da şenlik alanı yakınlarına 42 adet ağaç dikilerek Şenlik Hatıra Ormanı oluşturuldu. Kalabalık bir ekip ile şenlik alanına demir burulardan çadır yapılmasının ardından akşam saatlerinde müzisyen eşliğinde gençlerin eğlencesi başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da saat 23.00'te havai fişek gösterisiyle eğlence saat 24.00'e kadar devam etti. Gençlerin yanında bayanların da şenlik alanını doldurmasıyla Çamlar bayırındaki şenlik alanında genç kızlar ve erkekler doyasıya oynadılar eğlendiler. Saat 24'ten sonra ise Cemalci ekibi ve köy gençleri birçok evi dolaşarak Efe ve kızları oyunlar sergileyerek bahşiş topladılar.
4 Temmuz Pazar günü sabah erken saatlerden itibaren Gebze ve Bozüyükteki Çokçapınar köylüleri de otobüslerle gelerek şenliğe katıldılar. saat 11.00'de Mezarlık ziyaretinin ardından şenlik alanında Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunmasının ardından Bozüyük Mehteran Bölüğünün alana gelmesi büyük bir coşkuyla karşılandı. Bozüyük Halk Eğitim Merkezinden iki Efe bazı halk oyunları sergilediler. 3 şenlik boyunca sergilenen bayanların eski Kına Gecesi gösterilerinin yerine bu yıl Çokçapınar delikanlılarının Düğün Bayrağı eşliğindeki gelin alma töreni gösterisi de büyük ilgi gördü. Cumartesi gününden köye gelemeyenlerin de görmesi için yapılan Cemalci ekibi gösterisi sırasında başlayan aşırı yağış sebebiyle şenlikteki diğer gösterilere geçilemedi. Çokçapınar köylü Öğrencilerden SBS sınavında en yüksek puanı alan ilk üç kişiye verilen ve 4.sü Dağıtılan altın hediye töreni, çocukların çuval, koşu vb yarışmaları, Enişteler-Kayınçular ip çekme yarışması ve plaket töreni gibi bazı etkinlikler yağış sebebiyle halkın şenlik alanını boşaltması sebebiyle yapılamayarak şenlik proğramı yarıda kesilerek proğram kapatıldı. TEK Rumeli Tv "Bugün de Neredeyiz" Proğramı ekibi Cumartesi günü gerçekleştirilen Şenlik Hatıra Ormanı çalışmalarını, gece eğlencelerini, Cemalci ekibinin gece oyunlarını ve Pazar günü bütün etkinliklerde çekim yaparak çeşitli röportajlar yapıp bir proğram hazırladı.
Gönderen gürcan, Salı, 13 Temmuz 2010 00:48, Yorumlar(2)
Yorumlar
gürcan
15 Tem 2010
Teşekkürler hala54. Evet, 10 yaşından 70 yaşına kadar coşku ile ağaç diken insanlar vardı, inşallah hakkıyla korunur da bahsettiğiniz şekilde geleceğe hatıra göndermiş oluruz.
hala54
15 Tem 2010
Elinize sağlık, eminim o fidanlar da çocuklarınıza gösterdiğiniz özen ve sevgi ile tarafınızdan büyütülecekler ve kocaman ağaç olduklarında, gölgesinde soluklanırken bu günleri anımsayacak hayatta kalanlar. Güzel bir işe imza attınız siz, Çokçapınarlılar... Kutlarım!!


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it


MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.01099 saniyede 26 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog