Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Haberler

Haberler->Duyuru->30 AĞOSTOS ZAFER BAYRAMI BÜTÜN YURTTA KUTLANIYOR.   
30 AĞOSTOS ZAFER BAYRAMI BÜTÜN YURTTA KUTLANIYOR.

30 AĞUSTOS ZAFER HABAYRAMI BÜTÜN YURTTA KUTLANIYOR.


Zafer Haftası kapsamında Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 88. yıldönümü bütün yuttta, KKTC'de ve Yurtdışı temsilciliklerinde kutlanıyor.Zafer Haftası kapsamında Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 88. yıldönümü bütün yuttta, KKTC'de ve Yurtdışı temsilciliklerinde kutlanıyor. Türk Milletinin Malazgirt Meydan Muharebesi dahil birçok zaferleri kazandığı, Dünya önünde yokoluşunun beklendiği anda varoluşun ve kurtuluşun simgesi haline gelen 26 Ağustos Büyük Taarruz ve Yunan ordularının bozguna uğratılarak zaferin taçlandığı 30 Ağustos Meydan Muharebesinin 88. yıldönümü Türk Milleti tarafından coşkuyla kutlanıyor. Kutlama törenlerine çevre halkı büyük önem gösteriyor.


Kutlamalar Valilikler, Kaymakamlıklar ve Askeri makamlarca yürütülüyor. Kutlamalar 26 Ağustos'ta Afyonkarahisar'da başladı, Anıtkaya Kasabası vb merkezlerde devam etti. Kütahya Valiliği Altıntaş ve Dumlupınar Kaymakamlıkları, Belediyeleri tarafından devam ettiriliyor. 27 Ağustos'ta Altıntaş'ın kurtuluşu gününde tören ile beraber gece Kültür Bakanlığının ses sanatçıları tarafından verilen konserler Altıntaş, Zafertepeçalköy Beldesi ve Dumlupınar ilçesinde devam ediyor.


Yarın Başkomutanlık Meydan Muharebesinin yapıldığı Zafertepeçalköy Beldesindeki savaş alanında, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Muharebeyi idare ettiği noktada zaferin 88. yıldönümü büyük bir tören ile kutlanacak. Tören saat 13.00'da Türk F 16 Uçaklarının tören alanı üzerinden alçak uçuş yaparak kutlamaları taçlandırmasıyla sona erecek.
Gönderen gürcan, Pazar, 29 Ağustos 2010 22:32, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it


MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.01129 saniyede 26 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog